Automatizovaný robotický čísník

377
2138x

Všichni víme, že usnadnění v podobě robotických sluhů je dnes už zcela normální věc. Věděli jste ale, že toto už se dávno netýká pouze domácností? Představte si, že vaši číšníci nestíhají, podaří se jim sem tam rozbít nějakou skleničku, ne-li něco horšího. Na trh přišel robotický číšník, který je nejen velkou výpomocí personálu, ale také velmi milým zážitkem, který už dokonce v některých českých restauracích můžete na vlastní oči zažít.

O co se jedná?

Tato výpomoc dokáže denně roznést až 400 pokrmů nebo nápojů. Vzhledem k větší úložné ploše než má člověk (dvě ruce), tak se jedná o 50 - 60% více než dokáže běžný smrtelník zajistit. Díky této výpomoci se může personál insividuálně věnovat zákazníkům a nemusí spěchat. Zakoupením takového robota jsou sice vyšší náklady na začátku, ale díky zvýšené efektivitě lidí, kteří budou mít ulehčeno roznášením jídla a pití s vám náklady rychle vrátí zpět. Pokud by se restaurace rozhodla, že by bylo potřeba více než jednoho robota, i na toto vývojáři mysleli. Jsou spolu propojeni a na jednom místě se může pohybovat až 20 robotů!

Kde v ČR se můžete nchat obsloužit Bella číšníkem?

Replay's Restaurant - Ústí nad Labem https://www.replaygohome.cz/

Restaurant Silvie - Orlová Lutyně https://www.restaurantsilvie.cz/#home

Maso a Kouř - Praha https://www.masoakour.cz/

Pepe Food & Gym - Brno https://www.peperestaurace.cz/

Výhody?

Lehká váha - pokud byste potřebovali, dá se robot unést, jelikož váží pouhých 57 kilogramů.

Nosnost - Číšnice Bella unese až 40kg nákladu.

Výdrž v provozu - Robot zvládne být v provozu 12 - 14 hodin.

Doba nabíjení - Při potřebě nabíjení do plna, je robot odstaven na 4,5 hodiny.

Rychlost - Můžete si nastavit volitelnou rychlost jízdy, a to v rozmezí 0,5 - 1,2m/s

Jazyk - Bella mluví plynule česky 

Interakce - Bellu můžete také pomazlit a nebude jí to vadit! Když se dotknete jejich uší nebo čela, zareaguje na vás pozitivním ohlasem a výrazy.

Rychlé reakce - Robot dokáže do půl vteřiny zareagovat na překážku.

Nevýhody?

Socializace - Zákazníci mohou požadovat přinést jídlo od robota, místo od člověka :-)

Cena - Vyšší pořizovací náklad (cena zhruba 600 000 Kč)


Na Americkém trhu existují ještě další dva roboti, kromě BellaBot.

Jedná se o KettyBot a HolaBot. Tito roboti slouží úplně stejně jako BellaBot, akorát se liší v některých maličkostech a ceně.

KettyBot obsahuje také obrazovku ve velikosti 18.5 palců, unese až 30kg a váží 35kg. Cenově vychází zhruba na 310 000 Kč.

HolaBot unese až 60kg nákladu, což znamená, že se hodí pro sběr nádobí v gastru nebo do lékařství. Cena se vyšplhá až na 650 000 Kč.


Pokud i vy uvažujete o tomto chytrém číšníkovi, máte možnost kontaktovat např. firmu https://www.bellabot.cz/, https://www.kvados.cz/ 

Zdroj ceníku jsme převzali z Amerických dolarů ze stránek https://robotworld.shop/ a může se lišit od cen v České Republice.KOMENTÁŘE