Autonomní rozvoz pizzy

431
1988x

Autonomní rozvoz pizzy

Jedná se o revoluci v gastronomii?

V texaském městě Houston byl spu&scarontěn v roce 2021 pilotní projekt autonomního rozvozu pizzy. Legendární fran&scaroníza Domino&rsquos, největ&scaroní prodejce pizzy na světě spojil své síly s Nuro, samořídící doručovací společností. Domino&rsquos získalo k dispozici nejnověj&scaroní autonomní vůz Nuru R2.

Jak to funguje?

Je to prosté, v online objednávce si můžete vybrat, zda máte zájem vyzkou&scaronet autonomní rozvoz pizzy. Předem zaplatíte svou objednávku a dostanete speciální PIN k vyzvednutí. Jakmile autonomní vozidlo R2 přijede na vámi zadanou adresu, zadáte speciální kód na dotykové obrazovce a otevřou se dveře s va&scaroní objednávkou.

Pilotní projekt má ukázat, jak zákazník interaguje s autonomním robotem a jaký to má celkový dopad na chod restaurace.

Vozidlo Nuru R2

Bylo speciálně vytvořeno pro rozvoz pizzy. Je speciálně navrženo tak, aby udrželo horké jídlo teplé a nápoje či zmrzlinu studené. Má výkonné odpružení, které zaji&scaronťuje kvalitní doručení. Nemá prostor pro řidiče, ale v testovacím období na něj bude dohlížet řidič následující vozidlo.

Nuro chce zlep&scaronit každodenní život pomocí robotiky. Je to pohodlná, bezpečná a ekologická alternativa, která může učinit bezpečněj&scaroní silniční provoz. Mezi nevýhody můžeme zařadit nedoručení pizzy až ke dveřím a omezenou rychlost na 40 km/h, což může doručení objednávky zpomalit.

Nejen Domino&rsquos!

Mezi dal&scaroní velké firmy využívajících autonomní doručovací systémy patří například Walmart, Amazon nebo Kroger. Vedle města Houston se s autonomním doručovacím systémem můžeme setkat také v Arizoně nebo Kalifornii.

Na závěr

Aby mohlo být autonomní vozidlo testováno, musí získat federální výjimku ministerstva dopravy a Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu, což celý proces a vývoj zpomaluje. Zřejmě si na první doručovací vůz v České republice budeme muset je&scarontě chvíli počkat, ale jak se zdá, jedná se o velmi zajímavý koncept, který má ambice roz&scaronířit se po celém světě. 

KOMENTÁŘE