Borůvky aneb super potravina

995
3964x

Borůvky pocházejí ze Severní Ameriky. Obsahem tvořila tato potravina důležitou část jídelníčku amerických indiánů. Původně borůvky sloužily jako konzervační látka. Vzhledem k vysoké koncentraci antioxidantů tyto plody prodlužovaly trvanlivost su&scaroneného masa.

Blahodárné a léčivé účinky borůvek 
Neobvykle vysoký obsah antioxidantů (včetně vitaminu C) působí v na&scaronem těle jako ochranný &scarontít před volnými radikály, viry a bakteriemi. Borůvky jsou tedy skvělou prevencí mnoha nemocí, lékem a silným podpůrným prostředkem při rekonvalescencichrání na&scarone sliznice a stimulují jejich regeneraci. Čerstvé, su&scaronené, mražené i jinak konzervované borůvky jsou tím pravým lékem při v&scaronech respiračních onemocněních, pomáhájí léčit chřipkuangínubronchitidurýmu a jiná infekční a zánětlivá onemocnění sliznic
Dal&scaroním úžasným působením je schopnost zlep&scaronovat a udržovat ná&scaron zrak, což prokázaly i odborné vědecké výzkumy. Jejich častá konzumace je účinnou prevencí &scaronerosleposti, lidé, kteří mají problémy s nočním viděním, pozorují zlep&scaronení zraku ve zhor&scaronených světelných podmínkách.
Borůvky se už po mnoho generací používají jako léčebný prostředek při střevních potížích a kolikách, při průjmu a otravách jídlem, tady fungují jako dezinfekce a takzvaně 'staví'. I v tomto případě působí v jakékoli formě, čerstvé i konzervované.
Blahodárný účinek mají i na ledviny močové cestyčistí je a pomáhají léčit případné infekce v této oblasti. Působí mírně močopudnězbavují tělo &scaronkodlivin a zlep&scaronují funkci lymfatického systému
Ozdravný účinek mají též na prostatu, hovoří se o nich dokonce jako o přírodní prevenci rakoviny prostaty, ale i v souvislosti s prevencí mnohých jiných typů rakoviny.

Plody borůvek právem zařazujeme mezi nejzdravěj&scaroní ovoce. Obsahují vi­taminy, minerální látky a barviva (antokyany), které mají mimořádně pří­znivý vliv na lidský organismus. Zvy&scaronují obranyschopnost, podporují růst u dětí, výborně působí proti průjmům, slouží jako podpůrný prostředek při léčbě cukrovky, dny a revmatismu. Odstraňují únavu očí a zlep&scaronují ost­rost zraku. Ulehčují průběh chorob způsobených stárnutím. Nejnověj&scaroní výzkumy potvrdily významné protirakovinové účinky na lidský organis­mus a na kůži po&scaronkozenou při nadměrném opalování.Lidové léčitelství doporučuje každému zkonzumovat během léta alespoň 1,5 kg čerstvých plodů pro vyči&scarontění organismu.


KOMENTÁŘE