Kde se najíst v Hradci Králové

246
985x

Tentokrát jsme se rozhodli ochutnat výbornou kuchyni v Hradci Králové. Byli jsme neskutečně překvapeni, a to, co jsme zažili jsme rozhodně nečekali. Takové luxusní jídla bychom čekali spíše v Praze (ani nevím proč), ale v Hradci se šíleně předhánějí J

 

Jako první jsme navštívili nádhernou restauraci Restaurant na Statku. Nádherný zážitek. Vše uvnitř i venku bylo dobové, všude dřevo a ta atmosféra… Uprostřed místnosti je krásný krb. Opravdu vřele doporučujeme J
Zde si vybere každý. V jídelním lístku mají přes 70 jídel, když počítáme i přílohy. Opravdu šílené. Kvalita jídla byla naprosto famózní a obsluha velmi milá. Určitě jsme nenavštívili tuto restauraci naposledy.
https://www.restaurantnastatku.cz/ Otevřeno mají celý týden, takže jakmile dostanete hlad, víte, kde jste vítáni J

 

Dále tady máme restauraci Aquarium. Proč Aquarium? Protože tady jsme si zažili ty nejlepší rybky široko daleko! V nabídce najdete různé rybky, chobotnici a nebo také humra. Ale pokud jste vy nebo vaši známí vegetariáni, tak nebojte. I zde si vybere každý. Pro vegetariány je zde samostatná kategorie jídla a obsluha je velmi ochotná i s výběrem, takže nešlápnete vedle. Být zde byl opravdu gurmánský zážitek a jak říkám. I zde velmi doporučuji skočit. Nebudete litovat J
https://www.aquarko.cz/ Otevřeno mají taktéž celý týden, takže kdykoliv budete mít zájem, tak si sem skočte. Osobně doporučuji rezervaci.

 

V neposlední řadě zde máme Restauraci Šatlava a zde vám povím – neuvěřitelný zážitek nejen gastro, ale ty prostory, ta pozitivní energie, která tam proudí, ta neskutečně milá obsluha. To prostě nejde ani popsat. Věřím, že jakmile se podíváte alespoň na fotogalerii na jejich webu, pochopíte sami. Je také vidět, že zaměstnanci mají tu práci rádi a jsou spokojeni s tím, co dělají. To vše se odráží na celkovém vjemu restaurace.
Na jídlo jsme si dali vepřovou panenku ve slanině a dámy a pánové… To byla rozkoš J
V naší skupince byl i steak, nějaké polévky a opravdu všichni jsme byli unešeni. Jsme vděční, že máme v česku takto nadané kuchaře a lidi, kteří umí umocnit zážitek z konzumace ještě tak skvělého jídla.
http://www.restauracesatlava.cz/ Kromě pondělí se můžete rozhodnout kterýkoliv den k návštěvě J

 

Poslední „pán“ na holení v Hradci je tu PASTA Cook&Look. Co se týče těstovin, tak lepší neznám. Já jsem milovník těstovin a musím říci, že tím, že jsou u nich všechny těstoviny domácí a dělány u nich, tak ta chuť je úplně někde jinde. Omáčky jsou skvělé, nic přehnaného, vše k sobě sedí jak se říká jak zadek na hrnec.
Zde můžeme přispět alespoň jednou fotografií úžasných gnocchi se smetanou a hříbky. Druhé jídlo jsme měli skvělé sépiové těstoviny, kdo by nevěděl, tak to jsou ty černé J  A mimochodem, zde mají tu nejlepší domácí malinovku, kterou jste kdy měli. Doporučujeme jednoznačně. Pokud máte chuť na pastu, tak jedině Pasta Cook&Look. Sídlí hned vedle náměstí.
Dokonce mají i snídaně! Ale ty se přiznám jsme nikdy nezkoušeli. Nestihli jsme je J
https://www.testovinyhk.cz Zavítat můžete po celý týden, tak se koukněte na nabídku, určitě tam taky něco najdete J Objednat si můžete také přes e-shop http://eshop.testovinyhk.cz/Ještě jednou bych chtěla zmínit, že jsem opravdu vděčná za to, jak šikovné máme lidi v gastru a mrzí mě, že je gastro tak nedoceněná záležitost. Děkujeme vám, že nám děláte život krásným tak úžasnými pokrmy. To není jen jídlo, to je prostě zážitek J

KOMENTÁŘE