Kde se najíst v Olomouci?

148
595x
Kde jsme byli tentokrát navštívit restaurace a okusit jejich skvělé dary?
Jak už z nadpisu můžete zjistit, jedná se o legendární Olomouc. Ta Olomouc nebo ten Olomouc, hm? 
Navštívili jsme jednu fine dining restauraci (asi už tušíte...), jednu pizzerii, jednu hospůdku a nakonec jeden sushi bar. Celkově jsme si to moc užili, jelikož zde bylo opravdu hodně na výběr.


Jako první a taky naše jasná volba byla RESTAURANT ENTRÉE. Interiér byl krásný. Nádherné živé rostliny, už za tímhle je plno práce a lásky. Je to opravdu vidět i cítit. Cítili jsme se uvnitř opravdu speciálně a příjemně. Personál byl velmi milý a vstřícný. Dekorace interiéru působí velkolepě a hodnotně. Dřevěné masivní materiály, ze kterých je restaurace vybavena jsou naprosto skvělé.
A co jsme si to vůbec dali na jídlo? V menu jsme měli tvarůžky s bramborem a škvarkem, ceviche s pstruhem, thajské gazpacho s krevetami a olivami, kotletu z mangalice a nakonec dezert rybíz s čokoládou a arašídy. Celkově bylo jídlo lahodné, což bylo očekáváno. Cena na osobu je konkrétně za naše menu 1500 Kč.
Šli bychom tam znova? Je to sice dražší záležitost, ale pokud je nějaké významné datum, výročí nebo narozeniny a chcete někomu udělat radost, je to super příležitost. Určitě na to vaše chuťové buňky nezapomenou. Je to na návštěvu každý víkend či dokonce den? Myslím si, že pro průměrného člověka finančně náročnější :-) 
Beze srandy je to echt, člověk by se na to měl těšit. Jednou za čas na speciálnímu dni říkáme určitě ano!
Kouknout na webové stránky můžete zde: https://www.entree-restaurant.cz/


Další zkušenost byla RISTORANTE POLLO. Netušili jsme, že tak úžasnou itálii najdeme přímo v Olomouci. Někteří mezi námi jsou obrovští milovníci itálie a můžeme říci, že tohle jsme zhodnotili jako perfektní italskou restauraci. Předkrmy taktéž skvělé. Bruschetta al pomodoro jednoduše výtečná.
Jako hlavní chody jsme objednali Carbonara špagety (pravé, žádná smetana), které byly naprosto lahodné, na talíři vypadaly neodolatelně. Další k nám nesli pizzu Mexicana, která pokud máte rádi pálivé by se vám líbila. Najdete tam paprikový salám, ale co hlavně, extra pálivé jalapeño papričky. Pouze pro odvážné :-)
Vřele doporučujeme, určitě se budeme vracet často. Olomouc je krásné město a ještě si ho zpestřit takovým skvělým jídlem, to je sen! :-)
Objednat online a zhlédnout jídla v nabídce můžete zde: https://www.pizzapollo.cz/


Dále jsme navštívili stylovou hospůdku, neboli restauraci ve stylu hospůdky s názvem RESTAURANT DRÁPAL. Byli jsme velmi mile překvapeni originálním vzhledem interiéru a příjemnou atmosférou. Tato restaurace má historii založenou právě na myšlence poctít zákazníka už od roku 1995. Stále si udržuji stejnou vlnu pozitivity. Už při vchodu se cítíte vítáni :-)
Ochutnali jsme legendární svíčkovou na smetaně s houskovým knedlíkem a variaci smažených řízků (kuřecí a vepřové) se skvělým pivem (Pilsner Urquell) a celkově jsme byli strašně spokojeni.
Opravdu velmi příjemné posezení, celou dobu na nás působil dobře personál a taky krásný nábytek, ze kterého nešlo sundat zrak :-) Určitě doporučujeme, rozhodně nebudete litovat.
Krásné fotografie interiérů, jídelní lístek nebo denní menu naleznete zde: http://www.restauracedrapal.cz/


Jako poslední jsme navštívili naprosto dokonalý SUSH BAR YANAGI. Sushi jsme vyzkoušeli už na hodně místech v ČR, ale v Moravskoslezském kraji nemá Sushi bar Yanagi absolutně žádnou konkurenci. Veškeré sushi je 100% čerstvé, nádherně precizně připravené a že jich je! Tolik druhů, co je k dispozici je neuvěřitelné. Líbí se vám více druhů, ale nevíte, jestli vám budou chutnat? (Budou, ale i tak...)
Zde máte dokonce možnost si koupit pouze jeden kus sushi! Nemusíte si kupovat minimální počet nebo celou roli. Prostě si nakombinujete třeba 10 druhů a z každého pouze jeden kousek.
My jsme si v restauraci sedli, ale je možnost si vzít také vše take away. Jídlo s sebou. Takže pokud máte hlad a nebo naopak nemáte, tady si vyberete pokaždé. Pokud se chcete podívat na objednávku domů, veškeré kousky mají popsány a fotografie je velká a kvalitní, takže vidíte naprosto vše, co je potřeba :-) Zaručujeme se, že sushi zde je maximálně luxusní. 
Objednávejte online nebo se podívejte na https://www.yanagi.cz/


KOMENTÁŘE