Marketingové nástroje

349
1932x

Co jsou to marketingové nástroje a jaké můžete u nás využívat?

Marketingové nástroje jsou funkce třetích stran, které vám umožňují sledovat pohyb zákazníků, náv&scarontěvnost uživatelů, konverze, prodeje a mnoho dal&scaroního. Ty nejpoužívaněj&scaroní si můžete nechat navést i na kompletní systém Objednáme.

Konverze je důležitý pojem z oblasti internetového marketingu a webové analytiky. Nazývá se tak akce náv&scarontěvníka stránek, která ukazuje splnění některého z cílů webu.

Pokud například vlastníme e-shop, hlavním cílem webu je zřejmě prodej zboží a konverzí proto bude dokončení nákupu. Z náv&scarontěvníka se nám konverzí stává zákazník. Pro více informací o tom, co je to vlastně konverze, nav&scarontivte např. Web https://www.strafelda.cz/konverze

Těmi nejčastěji používanými nástroji jsou:

Google Analytics (GA)

je nástroj od společnosti Google, který umožňuje vlastníkům webových stránek získávat statistická data o uživatelích svého webu. Díky této službě je možné sledovat aktuální i historickou náv&scarontěvnost, chování uživatelů a jejich vlastnosti konverze, prodeje a dal&scaroní. Statistiky ukazují, že téměř 50 % webových stránek užívá ke sledování náv&scarontěvnosti právě Google Analytics, což z něj dělá nejpoužívaněj&scaroní nástroj v této oblasti služeb. Google Analytics jsou výkonný pomocník a navíc zdarma.

Google Tag Manager (GTM):

je systém pro správu měřicích kódů na webových stránkách. Jeho princip je takový, že se na web umístí pouze jeden kód a poté se již prostřednictvím webového rozhraní vkládají jednotlivé měřicí kódy.

Facebook Pixel:

Odesílá údaje o náv&scarontěvnosti a splněných konverzích na va&scaronem webu do nástroje Facebook Ads (správce reklam na Facebooku).  Pixel funguje na podobné bázi jako Google Analytics. Když uživatel přijde na web, Pixel umístí do jeho prohlížeče cookies a údaje o tom, co uživatel na webu dělá, odesílá ihned do Facebooku.

Sklik:

Sklik je reklamní systém společnosti Seznam. Jedná se o jeden z PPC (Pay Per Click &ndash platba za kliknutí ) systémů, ve kterém inzerent platí zpravidla za kliknutí na reklamu (i když existují i možnosti platby za zobrazení reklamy). Sklik reklama se může zobrazovat ve vyhledávací síti i v obsahové síti. Vyhledávací síť cílí na uživatele, kteří něco aktivně hledají na vyhledávači Seznam.cz nebo na některém z partnerských vyhledávačů.

Sklik Retargeting:
V principu stejnou službou, jakou je remarketing (pro PPC reklamy na Google Ads), je i retargeting pro reklamy u Skliku. Jedná se tedy o zacílení reklamy právě na ty náv&scarontěvníky, kteří v určitém časovém horizontu nav&scarontívili va&scarone stránky. Systém v Skliku si následně sbírá data o uživatelích, kteří nav&scarontívili a prohlíželi va&scarone stránky. A díky těmto údajům va&scaroni reklamu lépe cílí.

Facebook & Google verification:

Jedná se o verifikaci, kdy společnost vydá kód, kterým ověříte, že doména, kterou jste vložili opravdu patří vám.

 

Zdroje informací jsme pro vás čerpali ze stránek https://cs.wikipedia.org/, https://www.seznam.cz/ a https://www.socials.cz/, https://www.strafelda.cz/

KOMENTÁŘE