Marketingové nástroje

225
1142x

Co jsou to marketingové nástroje a jaké můžete u nás využívat?

Marketingové nástroje jsou funkce třetích stran, které vám umožňují sledovat pohyb zákazníků, návštěvnost uživatelů, konverze, prodeje a mnoho dalšího. Ty nejpoužívanější si můžete nechat navést i na kompletní systém Objednáme.

Konverze je důležitý pojem z oblasti internetového marketingu a webové analytiky. Nazývá se tak akce návštěvníka stránek, která ukazuje splnění některého z cílů webu.

Pokud například vlastníme e-shop, hlavním cílem webu je zřejmě prodej zboží a konverzí proto bude dokončení nákupu. Z návštěvníka se nám konverzí stává zákazník. Pro více informací o tom, co je to vlastně konverze, navštivte např. Web https://www.strafelda.cz/konverze

Těmi nejčastěji používanými nástroji jsou:

Google Analytics (GA)

je nástroj od společnosti Google, který umožňuje vlastníkům webových stránek získávat statistická data o uživatelích svého webu. Díky této službě je možné sledovat aktuální i historickou návštěvnost, chování uživatelů a jejich vlastnosti; konverze, prodeje a další. Statistiky ukazují, že téměř 50 % webových stránek užívá ke sledování návštěvnosti právě Google Analytics, což z něj dělá nejpoužívanější nástroj v této oblasti služeb. Google Analytics jsou výkonný pomocník a navíc zdarma.

Google Tag Manager (GTM):

je systém pro správu měřicích kódů na webových stránkách. Jeho princip je takový, že se na web umístí pouze jeden kód a poté se již prostřednictvím webového rozhraní vkládají jednotlivé měřicí kódy.

Facebook Pixel:

Odesílá údaje o návštěvnosti a splněných konverzích na vašem webu do nástroje Facebook Ads (správce reklam na Facebooku).  Pixel funguje na podobné bázi jako Google Analytics. Když uživatel přijde na web, Pixel umístí do jeho prohlížeče cookies a údaje o tom, co uživatel na webu dělá, odesílá ihned do Facebooku.

Sklik:

Sklik je reklamní systém společnosti Seznam. Jedná se o jeden z PPC (Pay Per Click – platba za kliknutí ) systémů, ve kterém inzerent platí zpravidla za kliknutí na reklamu (i když existují i možnosti platby za zobrazení reklamy). Sklik reklama se může zobrazovat ve vyhledávací síti i v obsahové síti. Vyhledávací síť cílí na uživatele, kteří něco aktivně hledají na vyhledávači Seznam.cz nebo na některém z partnerských vyhledávačů.

Sklik Retargeting:
V principu stejnou službou, jakou je remarketing (pro PPC reklamy na Google Ads), je i retargeting pro reklamy u Skliku. Jedná se tedy o zacílení reklamy právě na ty návštěvníky, kteří v určitém časovém horizontu navštívili vaše stránky. Systém v Skliku si následně sbírá data o uživatelích, kteří navštívili a prohlíželi vaše stránky. A díky těmto údajům vaši reklamu lépe cílí.

Facebook & Google verification:

Jedná se o verifikaci, kdy společnost vydá kód, kterým ověříte, že doména, kterou jste vložili opravdu patří vám.

 

Zdroje informací jsme pro vás čerpali ze stránek https://cs.wikipedia.org/, https://www.seznam.cz/ a https://www.socials.cz/, https://www.strafelda.cz/

KOMENTÁŘE