Průzkum rozvozů a online objednávek. Část 1.

223
2520x

Jak jsou na tom lidé v dne&scaronní době s objednáváním jídla online?

Na to se dnes ve zkratce podíváme.

K dispozici je zhruba 200 odpovědí, přičemž asi 10% z nich nikdy jídlo online neobjednávalo.

Ve&scaronkeré procentuální zaznamenání je přibližné a ve vět&scaronině případů zaokrouhlováno na desítky.

Četnost objednávek na osobu v roce 2019 před Covid-19 je nejčastěji 2x měsíčně a 1x týdně. Tento rok se data změnila na 4x měsíčně nebo 2x týdně. 

Celkově můžeme předpokládat, že se díky zdražování energií bude objednávat více, av&scaronak je téměř jasné, že ceny jídel nezůstanou tam, kde momentálně jsou. 

kvůli inflaci do&scaronlo ke zdražení v&scaronech produktů, nehledě na výhodné denní menu a nastává nám otázka změn v oblastech energií. Bude se zdražovat je&scarontě jednou? Budou lidé spí&scarone objednávat a &scaronetřit tak elektřinu a plyn, nebo si raději uvaří na více dní a peníze investují do jídla, které si sami uvaří a neplatí u toho nikomu za práci? Tuto otázku si zodpovíme až nastane ten správný čas.

Pokud si má někdo objednávat, vět&scaroninou sáhnou po stolním počítači, či notebooku. Ihned za tímto způsobem je ře&scaronení objednávek přes mobilní aplikaci a v dne&scaronní době již méně atraktivní bývá objednávání telefonem. Je to docela neefektivní jak pro zákazníka, (nevidí nabídku, ceny, neví, čím si může pokrm vylep&scaronit, atd.) tak pro restauraci (nedokáží nabídnout zákazníkovi takové doplňky, jako by nakonec vlastně chtěl, kdyby vidět fotografie - emoce. Obsloužení zákazníka telefonicky bere drahocenný čas pro výrobu dal&scaroních pokrmů)

Přes počítač 40%, přes mobilní aplikaci 35% a telefonicky pouze 15%. Mobilní aplikace a webový e-shop jsou v dne&scaronní době velmi proaktivními kanály směrem k zákazníkovi, ale o tom zase někdy jindy.

Jak to zákazník zaplatí? 

Nejraději přes online platební bránu. Není nic víc, než mít v&scarone z krku a pak dolů pro jídlo poslat kohokoliv z rodiny. I toho nejmen&scaroního. Přes bránu dáte i dý&scaronko a opravdu se už nemusíte o nic starat. Takto to má neuvěřitelných 55% lidí. 

Na druhém místě se objevuje hotovost při převzetí (35%) a na třetím kartou při převzetí (20%) - Platba kartou na místě není tolik oblíbená, jelikož když už si můžete zaplatit online, tak proč byste si vybírali platbu kartou na místě? Snad jen pokud nevěříte online platbám.

Možnosti plateb, které získaly pod 1% jsou: stravenkou, služba kup teď, zaplať potom. Pokud jsou v&scaronak lidé, kteří od zaměstnavatele dostanou jako jeden z benefitů nabitou kartu na službu Kup teď a zaplať potom, tak tam není o čem :-) 

Vyhledávají zákazníci vlastní e-shop restaurace?

45% lidí se snaží najít, zda nemá restaurace vlastní objednávkový e-shop, než nakoupí přes velký portál, kde jich najde více najednou. Tato procenta se celkově zvět&scaronují. Hodně zákazníků odpovědělo, že objednávají z obou portálů. Někteří také vědí, že restaurace žádný svůj e-shop nemá a proto jej ani nehledají.

Co je pro zákazníky při objednávání stěžejní?

Nejdůležitěj&scaroní je pro zákazníka cena dovozu. Je rozdíl, pokud určitě cenu dovozu za rozvoz nad 10km 29 Kč a nebo pokud nad 5km nastavíte 150 Kč. Pak už to může působit, aby si zákazník vlastně vůbec neobjednal, pokud je z daleka. Co je je&scarontě důležitěj&scaroním faktorem je rychlost dovozu. Hladový zákazník objednává ve chvíli, kdy jej to napadne, a to je ve chvíli kdy na to jídlo dostane chuť a nebo má hlad. Přece bychom mu nezkazili náladu a názor na ná&scaron podnik tím, že mu jídlo dovezeme chladné za 2 hodiny, že ne? :-) Když má&scaron hlad, nejsi to ty.
Poslední dvě věci, na kterých záleží je samozřejmě kvalita pokrmu a nakonec jednoduchost objednání. Zákazník chce nejdéle času trávit prohlížením krásných a chutných fotografií. Ne tím, že nedokáže zjistit, kde je tlačítko do ko&scaroníku, kam vypsat adresu a nebo jako zaplatit. V&scarone musí být jednoduché a to je nejdůležitěj&scaroní. Gastro prostě  jede.


Hodně lidí sly&scaroní i na benefity nebo akční nabídky, ale není to věc, kvůli které by si u vás už nikdy zákazník neobjednal. Pokud splňujete vý&scarone uvedené podmínky dobrého pohostinství, určitě se zákazník bude vracet i bez věrnostního systému, ale samozřejmě pokud byste měli i věrnostní systém, či vydávali nějaké akce, určitě si zákazníka utvrdíte v tom, že jste tu pro něj TOP 1!


Na dal&scaroní průzkumy gastro trhů se podíváme zase pří&scarontě, abyste se měli na co tě&scaronit.

KOMENTÁŘE