Sous-vide

374
2116x

Co to vlastně je?

Slovní spojení pochází z francouz&scarontiny, v překladu znamená &bdquove vakuu&ldquo. Jedná se o moderní kuchařskou metodu, při níž se potraviny připravují ve vakuovém vzduchovém obalu ve vodní lázni. Je nutné, aby teplota vody nepřesahovala 95°C, nejčastěj&scaroní je vaření při teplotě 55-60°C. Doba se li&scaroní podle surovin, receptu a stupně propečenosti. Vaření může trvat v řádech minut a nebo také tři dny.

Nejznáměj&scaroní takto připravovanou potravinou je maso, ale lze připravit i ryby, ovoce nebo zeleninu. Do sáčku je možné před vakuováním přidat koření, bylinky, česnek nebo třeba máslo, které dané potravině dodá chuť.

Dal&scaroní využití vakuování

Vakuování potravin má, mimo jiné, i dal&scaroní využití &ndash zvý&scaronení životnosti potraviny nebo snadněj&scaroní plánování. Dal&scaroní výhodou je vakuování již předvařeného masa, které může u&scaronetřit spoustu času u pří&scarontího vaření.

Co budeme potřebovat?

Abyste mohli touto metodou připravovat pokrmy, je nutné pořídit si vakuovačku a vakuovací fólie. Vhodné je také zakoupit si vařič sous-vide. Jedná se o &bdquodržák&ldquo, který lze vložit do jakéhokoli hrnce, který máte doma. Ten udržuje teplotu vody v požadovaném rozmezí teplot námi požadovaný čas.

Jedná se o techniku vaření, která na začátku vyžaduje investice, ale výsledek stojí za to!

KOMENTÁŘE