Švédská pomazánka pro pravé labužníky

1064
5675x

Pravá Švédská pomazánka,

připravuje se z tvarohu, tresčích jater a másla. Tyto kombinace jí dodávají delikátní a jemné chutě. Pomazánku můžete podávat běžně svým dětem nebo rodině, třeba na večeři. V lahůdkové studené kuchyni najde švédská pomazánka ovšem větší uplatnění. Omáčku lze také použít na přípravu jednodruhových obložených chlebíčků, kanapek a miňonek. Velmi dobře může také posloužit jako lahodná náplň do pastiček, nebo na naplnění zeleniny. Pomazánka je zdravá a je vhodná pro malé děti nebo těhotné ženy.


Příprava pomazánky:

Budete potřebovat tresčí játra. Naše parametry jsou udány pro 115g tresčích jater.

SurovinaGramy
Máslo144g
Tvaroh360g
Tresčí játra s olejem115g
Cibule30,5g
Okurky32,5g
Sůl, worcester3,6g

Petrželka

11g

Vyšleháme si nejdříve máslo, až do hustoty pěny. Dbejte na tento krok, který je důležitý u každé pomazánky s máslem, jinak by byla pomazánka těžká (a bylo by jí taky na první pohled méně).

Do másla prolisujeme tvaroh, nebo jej můžeme zašlehat. Ovšem záleží na poctivosti tvarohu, který je hrudkovitý. Tvarohy co se dnes běžně prodávají není už potřeba lisovat. Ale ani ředit mlékem, což se také dělá při poctivém tvarohu. Jestli-že máte tvaroh od farmáře tak použijte také mléko. Do tvarohu, který jsme si zašlehali si zašleháme celý obsah krabičky s tresčími játry včetně oleje. Přidáme sůl, petržel, worcester a na jemno posekanou okurku. Vše zašleháme do lehké pěny. Nakrájíme si cibuli na drobno a bez použití šlehače ji vmícháme ručně do pomazánky. Abychom zachovali vyváženou, lehkou a svěží chuť dodržíme gramáže co jsme uvedli výše a nepřidáváme do pomazánky žádné další koření nebo ingredience. I kdyby se Vám na první pohled zdálo že je tam například málo cibule.


Švédskou pomazánku můžete také předložit k večeři, která dobře chutná s jakýmkoliv čerstvým pečivem nebo nakládanou zeleninou. Doporučujeme ji nanášet na krajíčky bílé nebo tmavé veky a přizdobit zeleninou (paprika, rajče, avokádo, naťová cibulka). Dětem můžeme z chleba nebo toustového chleba vykrájet tvary v podobě rybiček. Švédskou pomazánkou můžeme naplnit na polovinu rozkrojené rajče, papriky nebo broskve a další. K tomu jsou výborné také domácí houstičky nebo banketky.

Doufáme že se Vám pomazánka povedla a přejeme dobrou chuť! :-)

KOMENTÁŘE