Švédská pomazánka pro pravé labužníky

1222
6840x

Pravá &Scaronvédská pomazánka,

připravuje se z tvarohu, tresčích jater a másla. Tyto kombinace jí dodávají delikátní a jemné chutě. Pomazánku můžete podávat běžně svým dětem nebo rodině, třeba na večeři. V lahůdkové studené kuchyni najde &scaronvédská pomazánka ov&scaronem vět&scaroní uplatnění. Omáčku lze také použít na přípravu jednodruhových obložených chlebíčků, kanapek a miňonek. Velmi dobře může také posloužit jako lahodná náplň do pastiček, nebo na naplnění zeleniny. Pomazánka je zdravá a je vhodná pro malé děti nebo těhotné ženy.


Příprava pomazánky:

Budete potřebovat tresčí játra. Na&scarone parametry jsou udány pro 115g tresčích jater.

SurovinaGramy
Máslo144g
Tvaroh360g
Tresčí játra s olejem115g
Cibule30,5g
Okurky32,5g
Sůl, worcester3,6g

Petrželka

11g

Vy&scaronleháme si nejdříve máslo, až do hustoty pěny. Dbejte na tento krok, který je důležitý u každé pomazánky s máslem, jinak by byla pomazánka těžká (a bylo by jí taky na první pohled méně).

Do másla prolisujeme tvaroh, nebo jej můžeme za&scaronlehat. Ov&scaronem záleží na poctivosti tvarohu, který je hrudkovitý. Tvarohy co se dnes běžně prodávají není už potřeba lisovat. Ale ani ředit mlékem, což se také dělá při poctivém tvarohu. Jestli-že máte tvaroh od farmáře tak použijte také mléko. Do tvarohu, který jsme si za&scaronlehali si za&scaronleháme celý obsah krabičky s tresčími játry včetně oleje. Přidáme sůl, petržel, worcester a na jemno posekanou okurku. V&scarone za&scaronleháme do lehké pěny. Nakrájíme si cibuli na drobno a bez použití &scaronlehače ji vmícháme ručně do pomazánky. Abychom zachovali vyváženou, lehkou a svěží chuť dodržíme gramáže co jsme uvedli vý&scarone a nepřidáváme do pomazánky žádné dal&scaroní koření nebo ingredience. I kdyby se Vám na první pohled zdálo že je tam například málo cibule.


&Scaronvédskou pomazánku můžete také předložit k večeři, která dobře chutná s jakýmkoliv čerstvým pečivem nebo nakládanou zeleninou. Doporučujeme ji naná&scaronet na krajíčky bílé nebo tmavé veky a přizdobit zeleninou (paprika, rajče, avokádo, naťová cibulka). Dětem můžeme z chleba nebo toustového chleba vykrájet tvary v podobě rybiček. &Scaronvédskou pomazánkou můžeme naplnit na polovinu rozkrojené rajče, papriky nebo broskve a dal&scaroní. K tomu jsou výborné také domácí houstičky nebo banketky.

Doufáme že se Vám pomazánka povedla a přejeme dobrou chuť! :-)

KOMENTÁŘE